• Študijné odbory

• Hudobný odbor

• Vzťah k hudbe, chuť prejavovať sa hudobne je základným predpokladom pre úspech hry na akomkoľvek hudobnom nástroji. Naša škola má širokú škálu pôsobnosti pevne podchytiť tento základný predpoklad u detí, ale aj dospelých. Našim žiakom poskytujeme okrem výuky spevu a hry na rôznych sólových hudobných nástrojoch aj možnosť pôsobenia v rôznych komorných zoskupeniach, alebo speváckom zbore.

PRÍPRAVNÉ ŠTÚDIUM

Prípravné štúdium má najviac dva ročníky. Je určené pre žiakov prvého ročníka na základnej škole a pre talentované deti v predškolskom veku.Výchovno-vzdelávaci prodes vychádza prevažne zo spontánnych a hravých činností dieťaťa.Venujeme pozornosť  prirodzenej túžbe dieťaťa po tvorivosti, hre a improvizácii – prebudiť vnímavosť, predstavivosť a následne formovať návyky.

ZÁKLADNÉ ŠTÚDIUM – I. stupeň je určené pre žiakov vo veku od 7 rokov.

Prvá časť základného štúdia - ISCED 1B : primárne umelecké vzdelávanie nadväzuje na prípravné štúdium, má najviac štyri ročníky.  Žiak  ukončí prvú časť prvého stupňa základného štúdia záverečnou skúškou a získa primárne umelecké vzdelanie. Po vykonaní záverečnej skúšky žiak dostane záverečné vysvedčenie.

Druhá časť základného štúdia - ISCED 2B : Nižšie sekundárne umelecké vzdelávanie nadväzuje na primárne umelecké vzdelávanie, trvá najviac štyri roky.  Žiak  ukončí druhú časť prvého stupňa základného štúdia záverečnou skúškou a získa nižšie sekundárne umelecké vzdelanie. Po vykonaní záverečnej skúšky žiak dostane záverečné vysvedčenie.

ZÁKLADNÉ ŠTÚDIUM – II. stupeň nadväzuje na prvý stupeň základného štúdia, má štyri ročníky.Žiak ukončí štúdium záverečnou skúškou pred komisiou. Žiak dostane záverečné vysvedčenie.

ROZŠÍRENÉ ŠTÚDIUM je určené pre žiakov, ktorí v rámci svojho štúdia dosahujú mimoriadne výsledky a majú záujem v budúcnosti pokračovať v štúdiu na strednej a vysokej škole umeleckého zamerania. O umožnení tohto typu štúdia rozhoduje vedenie školy na základe žiadosti a vykonaní komisionálnej skúšky.

ŠTÚDIUM PRE DOSPELÝCH

Štúdium pre dospelých je určené pre záujemcov  (aj bez predchádzajúceho umeleckého vzdelania) nad 19 rokov veku, trvá štyri roky.