• Informácie o štúdiu

• Čo poskytujeme? Sme školou, ktorá sa usiluje o rozvoj umeleckého talentu detí a mladých a o rozvoj ich zručností v štyroch odboroch: hudobnom, výtvarnom, tanečnom a v literárno-dramatickom odbore. Naša škola poskytuje odbornú prípravu pre ďalšie štúdium na stredných a vysokých školách umeleckých a umelecko-pedagogických smerov.

Kto sa môže stať našim žiakom? Každý, kto sa prihlási a absolvuje krátku skúšku pozostávajúcu z overenia talentu a posúdenia predpokladov k štúdiu v ZUŠ. Našimi žiakmi sa môžu stať talentované deti predškolského veku už od 4 rokov, deti školského veku, mládež, aj dospelí.

Čo sa u nás môžete naučiť?

V hudobnom odbore : Je už známe, že hudba má pozitívny vývoj v rano detstve a môže zlepšiť jemné i hrubé motorické zručnosti a ovplyvniť vnímavosť detí. U nás môžete študovať hru na hudobných nástrojoch (klavír, akordeón, keyboard, gitara, husle, violončelo, kontrabas, zobcová flauta, priečna flauta, klarinet, saxofón, hoboj, trúbka, bicie nástroje a perkusie), alebo sólový spev. Môžete hrať v našich hudobných súboroch, či  spievať v Popradskom detskom zbore. Umeleckú výchovu v tomto odbore dopĺňajú pravidelné žiacke koncerty, súťaže, festivaly a rôzne vystúpenia.

Vo výtvarnom odbore : Vďaka výtvarnym činnostiam sa deti naučia správne držať ceruzku ,štetec ,rozvíja jemné motorické zručnosti. Získavajú sa zručnosti v kresbe, maľbe, grafike. Svoje výtvarné práce môžete prezentovať na rôznych žiackych výstavách, zúčastňovať sa na projektoch, tvorivých dielňach a súťažiach.

V tanečnom odbore : Jedným hlavným benefitom baletu je ladnosť pohybu a správne držanie tela. Môžete získať základy klasického, ľudového a moderného tanca.

V literárno-dramatickom odbore :  Tento odbor pripravuje deti na povolania, ktorých základom je komunikatívnosť, ústretovosť a reperzentatívnosť.Žiaci sa učia ako sa správať na javisku a vystupovať pred publikom.Naučíte sa rozvíjať svoje herecké a hudobno-pohybové vlohy, zdokonalíte sa v recitácii, dramatizácii a pantomíme.

Aké sú podmienky štúdia? Všetci prijatí uchádzači, ktorí sa stanú žiakmi školy navštevujú vyučovacie hodiny v individuálnej, alebo skupinovej forme v časovej dotácii stanovenej príslušným učebným plánom v jednotlivých odboroch a predmetoch. Žiak prispieva na čiastočnú úhradu nákladov spojených so štúdiom.