• Verejný koncert pri príležitosti Dňa matiek

10. 5. 2022

Vychovávať talentovaných žiakov, prebudiť ich hudobnú vnímavosť a predstavivosť je práca náročná.

Pedagógovia ZUŠ v Čiernej nad Tisou tradične vystupujú na verejnom koncerte. Tým sú príkladom pre svojich žiakov. Koncert pri príležitosti Dňa matiek sa uskutočnil dňa 6.5.2022 v ekumenickom  kostole v Čiernej nad Tisou.

Básňou vyjadrila úctu a vďaku všetkým mamičkám pani riaditeľka Eva Chomová.

Na koncerte odzneli skladby:  W.A.Mozart - Adagio K.261, J. Massenet - Thais meditation, N.R.Korsakov - Let čmeliaka v podaní pani učiteľky Manuely Choma v doprovode pani Evy Chomovej.

V podaní pani učiteľky Marty Jesztrebyovej odzneli skladby: Anonym - Scarborough fairy, G.Sanz - Pavana en partidas, E. Thorlaksson - Vals moderato.

Pani učiteľky Lidia Puškášová a Iveta Antlová zahrali na altovej flaute skladbu: J. Pachelbel - Canon in D v doprovode pani Marty Jesztrebyovej.

Valčík cis-mol od F.Chopina zaznel v podaní pani Evy Chomovej.

Skladby Nézz rám, Istenem od Fostera Davida W. a Tell him od B. Streisand - C. Dion nám zaspievali pani učiteľka Lidia Puškášová a Sabína Gaspariková.

Účinkujúci na koncerte.

Poďakovanie pani riaditeľke Eve Chomovej  za doteraz odvedenú 40 - ročnú pedagogickú prácu a reprezentáciu školy a mesta Čierna nad Tisou.