• LETNÝ DENNÝ TÁBOR

7. 6. 2023

Letné prázdniny sú už za rohom a neviete, ako zabezpečiť Vašim deťom zábavu a aktivity počas prázdnin?

ZUŠ Čierna nad Tisou srdečne pozýva deti vo veku 6 -12 rokov na denný hudobno- umelecký tábor, ktorý sa uskutoční 21.08.2023 - 25.08.2023 v časovom horizonte 9.00-15.30 h. Na deti čaká veľa zábavy nielen s hudbou a umením, ale aj súťaže,športovanie, Smejlinka, maskoti Mickey a Minney, hravá angličtina, hľadanie pokladu, maľovanie na tvár, Zumba, kreatívny kútik, ukážky policajtov- psovod,ukážky hasičov - hasičské disciplíny, ohýbanie balónov , skákací hrad a mnoho zaujímavých činností.

Cena : 40,-                                                                                                                                                                  V cene je zahrnuté : obed ( Mps reštarurácia) ,pitný režim,materiál, pomôcky, program - hostia, odmeny.

Treba si priniesť desiatu, fľašu na pitie,športové oblečenie, staré tričko na výtvarné aktivity a dobrú náladu :)

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na t. č. 0904/524 187, alebo osobne v ZUŠ Čierna nad Tisou pre vyplnenie prihlášky najneskôr do 30. júna 2023.

• Národné divadlo Košice

30. 5. 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Národné divadlo Košice.

Boli sme v divadle : SERGEJ PROKOFIEV - Peter a vlk.

NÁRODNÉ DIVADLO KOŠICE Príbeh Peter a vlk je obľúbeným koncertom pre celú rodinu. S. Prokofiev prezentuje jednotlivé nástroje v orchestri cez zvieratá,ktoré vystupujú v príbehu. Deti tak mali možnosť hravou formou zoznámiť sa s jednotlivými nástrojmi orchestra. Chlapec Peťa sa stretáva s takmer celým symfonickým orchestrom: vtáčik - flauta, kačica - hoboj, mačka - klarinet, vlk - tri lesné rohy. Výstrely sa hrajú so zvukom veľkého bubna. A trucujúci fagot pôsobí ako dedko...geniálne a jednoduché🎶

Moderátor : Martin Vanek Dirigent : Igor Dohovič 15.5.2023

• CHARITATÍVNY KONCERT

30. 5. 2023

Nezištne dávať a pomáhať, spôsobiť niekedy len letmý úsmev nám robí veľkú radosť a k tomu vedieme aj našich žiakov.

Preto sme s radosťou prijali pozvanie na charitatívny koncert v Bieli.

Ďakujeme za pozvanie Zsuzsa Monka Szabó aj za krásne fotografie László Zahorec Dombháthy.

ZDRAVIE JE TO NAJCENNEJŠIE, ČO MÁME

14.5.2023 - Biel

• Koncert ku Dňu matiek

Ďakujem Ti mami,

za svoj krásny život,

za každé Tvoje objatie,

za každé milé slovo,

za všetku Tvoju lásku,

za Tvoju trpezlivosť,

za všetko,

čo si mi do života dala.

ĽÚBIM ŤA!

10.5.2023 - Čierna nad Tisou

24. 3. 2023

Riaditeľstvo  Základnej umeleckej školy v Čiernej nad Tisou Vám týmto oznamuje , že v zmysle § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a § 3 ods. 10 Vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z. z. podrobnostiach a organizácii školského roka udeľuje žiakom na 31. marca 2023 (piatok) riaditeľské voľno pri príležitosti  Dňa učiteľov.

• Pozvánka

26. 9. 2022

Riaditeľstvo Základnej umeleckej školy pozýva rodičov na Plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 28. septembra 2022 o 15,00 hod.  v budove ZŠ slovenským v Čiernej nad Tisou.

Všetkých srdečne očakávame!

• Školský rok 2022/2023

30. 8. 2022

Riaditeľstvo ZUŠ Vás srdečne pozýva na zápis zápis žiakov pre školský rok 2022/2023, ktorý  sa uskutoční v pondelok 5. septembra 2022 od 8.00 -13.00.

Zároveň upozorňujeme rodičov, že po 14.9.2022 nie je možné žiaka zapísať.

V tomto školskom roku škola otvára hudobný, výtvarný a tanečný odbor.

Tešíme sa na Vás !

• Verejný koncert pri príležitosti Dňa matiek

10. 5. 2022

Vychovávať talentovaných žiakov, prebudiť ich hudobnú vnímavosť a predstavivosť je práca náročná.

Pedagógovia ZUŠ v Čiernej nad Tisou tradične vystupujú na verejnom koncerte. Tým sú príkladom pre svojich žiakov. Koncert pri príležitosti Dňa matiek sa uskutočnil dňa 6.5.2022 v ekumenickom  kostole v Čiernej nad Tisou.

Básňou vyjadrila úctu a vďaku všetkým mamičkám pani riaditeľka Eva Chomová.

Na koncerte odzneli skladby:  W.A.Mozart - Adagio K.261, J. Massenet - Thais meditation, N.R.Korsakov - Let čmeliaka v podaní pani učiteľky Manuely Choma v doprovode pani Evy Chomovej.

V podaní pani učiteľky Marty Jesztrebyovej odzneli skladby: Anonym - Scarborough fairy, G.Sanz - Pavana en partidas, E. Thorlaksson - Vals moderato.

Pani učiteľky Lidia Puškášová a Iveta Antlová zahrali na altovej flaute skladbu: J. Pachelbel - Canon in D v doprovode pani Marty Jesztrebyovej.

Valčík cis-mol od F.Chopina zaznel v podaní pani Evy Chomovej.

Skladby Nézz rám, Istenem od Fostera Davida W. a Tell him od B. Streisand - C. Dion nám zaspievali pani učiteľka Lidia Puškášová a Sabína Gaspariková.

Účinkujúci na koncerte.

Poďakovanie pani riaditeľke Eve Chomovej  za doteraz odvedenú 40 - ročnú pedagogickú prácu a reprezentáciu školy a mesta Čierna nad Tisou.