Tanečný odbor má za cieľ vychovávať v deťoch pozitívny vzťah k tancu. Hudba obyčajne vyvoláva u detí túžbu po pohybe. Pohyb je jedna z foriem odrazu a prejavu rôznych emócií. Rytmus hudby a rytmus pohybu sa dá dôsledne a organicky zladiť. Pohyb spojený s hudbou kladne vplýva na deti aj zo zdravotnej stránky. Zmyslom našej práce je rozvoj telesno – duševnej rovnováhy a harmónie . Naši žiaci získavajú istotu, ladnosť a výraz.

Hodiny tanca ponúkajú našim žiakom plnohodnotné základné tanečné vzdelanie.

Na hodinách tanca naši žiaci spoznávajú jednoduché pohybové a tanečné prvky, techniky klasického, ľudového a moderného tanca. Okrem samotného tanca sa venujeme aj základom hudobnej náuky, rytmickým cvičeniam a základom gymnastiky. Tanečné hodiny sú vedené formou skupinového vyučovania.

Súčasťou štúdia sú pravidelné verejné vystúpenia, na ktoré sa naši žiaci počas celého roka pripravujú.

Do tanečného odboru prijímame deti od 4 do 14 rokov. Posudzujú sa pohybové dispozície, hudobné cítenie, pohybová aj verbálna pamäť.

PRÍPRAVNÉ ŠTÚDIUM

Prípravné štúdium má najviac dva ročníky. 2 roky pre deti v predškolskom veku a 1 rok pre žiakov 1.ročníka ZŠ.

ZÁKLADNÉ ŠTÚDIUM- I. stupňa

Primárne umelecké vzdelávanie - 1.časť v zložení 4 roky

Nižšie sekundárne vzdelávanie - 2. časť v zložení 4 roky.

Minimálna veková hranica pre základne štúdium je 7 rokov.

ZÁKLADNÉ ŠTÚDIUM - II. stupňa

Je určené 4 ročné štúdium pre žiakov vo veku od 15 rokov.

ŠTÚDIUM PRE DOSPELÝCH

Je určené 4. ročné štúdium pre dospelých.