• Študijné odbory

• Literárno - dramatický odbor

• LDO je syntetizujúcim odborom, ktorý ponúka dramatické, rečové, prednesové a slovesné tvorivé činnosti Žiaci nadobúdajú schopnosť osobitného a kultivovaného prejavu v divadelnej, prednesovej a slovesnej oblasti. Nadobúdajú hlbší vzťah k materinskej reči, rozvíjajú empatiu, fantáziu, schopnosť sebavyjadrenia a spolupráce, učia sa hravou formou spoznávať a pracovať so základnými emóciami, či lepšie vnímať svet okolo seba a tvoriť si vlastný názor.

Tento odbor vychováva z detí a mládeže budúcich amatérskych divadelníkov, režisérov, recitátorov, čitateľov, vzdelaných a náročných divákov. Tým najtalentovanejším jednotlivcom pomáha pripraviť sa na štúdium herectva, réžie, dramaturgie, scénaristiky, bábkoherectva, divadelnej a filmovej vedy, učiteľstva dramatickej výchovy na vysokých umeleckých školách, pedagogických a filozofických fakultách.

Špeciálna príprava na prijímaciu skúšku nie je potrebná. Pozostáva z rozhovoru, prípadne zo zadaných improvizácií pod vedením pedagóga. Vítané je predniesť pripravený krátky umelecký text.

Vyučovanie pozostáva z kolektívnych hodín, na ktorých rozvíjajú žiaci konkrétne zručnosti a pripravujú divadelné dialógy/scénky/predstavenie a z hodín umeleckého prednesu.

PRÍPRAVNÉ ŠTÚDIUM :

Do prípravného štúdia sa prijímajú žiaci 1. ročníka základnej školy.

ZÁKLADNÉ ŠTÚDIUM :

V základnom štúdiu  I. a II. stupňa sa vyučuje v skupine 5 až 10 žiakov.

• 1. časť I. stupňa štúdia má najviac 4 ročníky a časovo sa zhoduje s 1. stupňom základnej školy (1. - 4. ročník).
              Úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu pre 1. časť I. stupňa základného štúdia získava žiak primárne umelecké vzdelanie.
            • 2.časť I. stupňa štúdia má najviac 5 ročníkov a časovo sa zhoduje s 2. stupňom základnej školy (5. - 9. ročník) a nižšími ročníkmi 5- a 8- ročných gymnázií.
              Úspešným absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu pre 2. časť I. stupňa základného štúdia získava žiak nižšie sekundárne umelecké vzdelanie.

Základné štúdium (II. stupeň) má najviac 4 ročníky a nadväzuje na I. stupeň štúdia.

Štúdium pre dospelých má najviac 4 ročníky.